The One to Count On...

Panthers Send 4 To Wresting Districts

Posted: Sunday, February 4th, 2018 at 6:00 am
Author:

Four Knoxville Wrestlers will try to get to the state meet on their home mats next week as the Class 2A Sectional from Williamsburg was held on Saturday. Joe Hollinrake was a runner-up at 152 pounds, Cody Ray Smith at 160, Coby Meyer at 170, and Chase Bellon at 220 pounds have all qualified. The Panthers finished fourth in the team standings. Knoxville will host a two-a District meet on Saturday.

1 Williamsburg 240.5
2 South Tama County 196.0
3 Eddyville-Blakesburg 152.0
4 Knoxville 146.5
5 Grinnell 140.0
6 Albia 118.5

Top 2 individuals qualify for districts

103
1st Place – Dalton Gosselink of Grinnell
2nd Place – Kayden Gryp of Williamsburg
3rd Place – Caydn Hall of Eddyville-Blakesburg-Fremont
4th Place – Brody Chyma of South Tama County
5th Place – Sangale Sangale of Knoxville

113

1st Place – Grayson Kesterson of Williamsburg
2nd Place – Brock Beck of Grinnell
3rd Place – Trestin Sales of Eddyville-Blakesburg-Fremont

120

1st Place – Aden Reeves of Albia
2nd Place – Tyler Landgrebe of Eddyville-Blakesburg-Fremont
3rd Place – Landon Kirby of Grinnell
4th Place – Sam Van Dee of Williamsburg
5th Place – Gabe Gordon of Knoxville
6th Place – Brady Knode of South Tama County

126

1st Place – Jalen Schropp of Williamsburg
2nd Place – Alex Farmer of Grinnell
3rd Place – Tayton Ricard of Eddyville-Blakesburg-Fremont
4th Place – Brayden Smith of South Tama County
5th Place – Kameron Butler of Knoxville
6th Place – Michael Thomas of Albia

132

1st Place – Brady Fritz of South Tama County
2nd Place – Garret Jensen of Williamsburg
3rd Place – Barrett Bonnett of Albia
4th Place – Ethan Kirby of Grinnell
5th Place – Jacksen Kargol of Eddyville-Blakesburg-Fremont
6th Place – Jax Bellon of Knoxville

138

1st Place – Tanner Probasco of South Tama County
2nd Place – Alex Hanna of Eddyville-Blakesburg-Fremont
3rd Place – Dominick Morris of Albia
4th Place – Ivan Heitman of Williamsburg
5th Place – Eli Rose of Grinnell
6th Place – Nash Linsley of Knoxville

145

1st Place – Sage Walker of Eddyville-Blakesburg-Fremont
2nd Place – Colton Vest of South Tama County
3rd Place – Sterling Greiner of Williamsburg
4th Place – Koby Gordon of Knoxville
5th Place – Adam Gruman of Grinnell

152

1st Place – Isaac Judge of South Tama County
2nd Place – Joe Hollinrake of Knoxville
3rd Place – Gage Blythe of Williamsburg
4th Place – Bryson Cline of Grinnell
5th Place – Alan Angle of Eddyville-Blakesburg-Fremont
6th Place – Stephen Conley of Albia

160

1st Place – Cavin Malloy of Williamsburg
2nd Place – Cody Ray Smith of Knoxville
3rd Place – Dakota Boyer of Eddyville-Blakesburg-Fremont
4th Place – Pedro Rodriguez of South Tama County
5th Place – Kyle Rauch of Grinnell

170

1st Place – Coby Meyer of Knoxville
2nd Place – Tucker Stanerson of Williamsburg
3rd Place – Jacob Fisher of Albia
4th Place – Josh Thiessen of South Tama County
5th Place – Wyatt Hunter of Grinnell
6th Place – Mason Roberts of Eddyville-Blakesburg-Fremont

182

1st Place – Dalton Rosenburg of South Tama County
2nd Place – Gage Hazen-Fabor of Williamsburg
3rd Place – Nyan Baker of Knoxville
4th Place – Quaid Pinkerton of Grinnell
5th Place – Clay Johnston of Eddyville-Blakesburg-Fremont

195

1st Place – Josh Holub of Williamsburg
2nd Place – Ben Mason of Albia
3rd Place – Payton Vest of South Tama County
4th Place – Matthew Landsperger of Knoxville
5th Place – Seth Kargol of Eddyville-Blakesburg-Fremont

220

1st Place – Chase Bellon of Knoxville
2nd Place – Isaac Maser of Williamsburg
3rd Place – Jer McAninch of Albia
4th Place – Kamrin Steveson of Grinnell
5th Place – Cael Kellogg of South Tama County
6th Place – Nolan Stetter of Eddyville-Blakesburg-Fremont

285

1st Place – Mario Moncada of South Tama County
2nd Place – Cole Cremeens of Williamsburg
3rd Place – Lane Pierce of Albia
4th Place – Brett Clayton of Grinnell
5th Place – Milo Johnston of Knoxville
6th Place – Blake Deevers of Eddyville-Blakesburg-Fremont